Pokrmy, které vás udrží přes zimu v kondici – Zimní salát z červené řepy a kysaného zelí

9. ledna 2015 v 20:54 |  RADY - CO SE HODÍ -
V tomto seriálu vám budeme přinášet recepty, které jsou vhodné do chladného zimního období. Dodávají velké množství vitamínů, minerálů a celkově posilují obranyschopnost organismu. Budeme vybírat recepty bez obsahu lepku a mléčných výrobků, jež v zimě přispívají k zahlenění organismu.


Zimní salát z červené řepy a kysaného zelí
Červenou neoloupanou řepu uvaříme ve vodě do měkka a necháme vychladnout. Pak ji nastrouháme nahrubo na struhadle a smícháme v poměru 1:1 s pokrájeným kysaným zelím a okořeníme podrcenými semínky kmínu a fenyklu, přidáme dle chuti cibuli a křen. Nakonec přilijeme 1 lžíci oleje a promícháme. Necháme odležet v lednici. Přidáváme jako přílohu k vegetariánským i masitým jídlům.
Zdravotní přínos surovin:
Červená řepa podporuje růst buněk, odstraňuje z těla jedovaté látky, vytváří vazivové tkáně, zesiluje stěny cév, odstraňuje zácpu, zlepšuje využití bílkovin, zajišťuje duševní pohodu, zpevňuje pokožku a aktivuje tvorbu červených krvinek. Poskytuje tělu křemík, který posiluje kůži, kosti, cévy a zbavuje mozek jedovatých kovů, například hliníku. Je to výborný zdroj kyseliny listové a draslíku. Obsahuje vitamin C.
Kysané zelí - obsahuje bakterie kyseliny mléčné , draslík, vápník, hořčík, zinek , vitamín C a vitamíny skupiny B , které přispívají významným způsobem k lepší obranyschopnosti celého organismu.
Fenyklová semena tlumí křeče a nadýmání při zažívání, podporují trávení, vykašlávání hlenů a jsou mírně močopudná.
Kmín usnadňuje trávení, uvolňuje žaludeční a střevní křeče, pomáhá při nadýmání a vykašlávání hlenů.
Křen má posilující účinek na naši obranyschopnost . Dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce. Je proto výborným doplňkem léčby např. nachlazení , angíny a chřipky, ale dokáže ničit i některé původce onemocnění i v našem zažívacím traktu. V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho obsahované silice mají tu úžasnou vlastnost, že rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách , tak v plicích a průduškách .
Cibule obsahuje allicin - látku se silně antibiotickým účinkem v našem těle. Pomáhá chránit organismus před infekcemi. Cibule podporuje chuť k jídlu a posiluje trávení. Má pozitivní vliv na ledviny, cévní systém a srdce. Pomáhá redukovat vysoký krevní tlak i cholesterol.
Autor: mk