ČESKÝ JEŽÍŠEK - a dopisování s ním

15. listopadu 2014 v 8:47 |  PRO DĚTI -


Ahoj kluci a děvčata, ahoj dospěláci!


Vstupte s námi do úžasného Ježíškova světa!
Přiletí k vám z něho dopis od samotného Ježíška.
Ježíšek odepisuje dětem
Další rok utekl jako voda a už je to tady! Ano, Ježíšek se zase těší na vaše dopisy.
V loňském roce jste mu jich poslali skoro 40 tisíc a Ježíšek ví, že jich letos dostane ještě víc. Ale nebojte se, Ježíšek se svými pomocníčky určitě zvládne všechny přečíst a odpovědět každému, kdo mu napíše.
Napište mu o všem, co hezkého vás v celém roce potkalo, co vás trápí nebo co se vám třeba nepovedlo. Ježíšek vám všem odpoví osobním dopisem. Poradí tomu, kdo to bude potřebovat, utěší starosti a dodá sílu a radost do dalšího roku.
Každý má právo vstoupit do pohádkového světa českého Ježíška. Vstupenkou je právě váš dopis.
Dopisování s Ježíškem se řídí několika pravidly.
Pojďme se teď spolu podívat, co je třeba udělat pro to, abyste si pojistili odpověď od Ježíška:
  1. Dopis Ježíškovi nebo své vánoční přání můžete napsat či nakreslit na předtištěný vzor ke stažení zde, nebo i na svůj čistý papír.
  2. Můžete psát o všem, co vás těší nebo trápí, nebo Ježíškovi poslat jen své vánoční přání, ale pište čitelně, aby neměl Ježíšek s přečtením dopisu problémy.
  3. Až budete mít dopis hotový, nezapomeňte v něm čitelně uvést své jméno, příjmení a celou, přesnou adresu, na kterou má být Ježíškova odpověď doručena.
  4. Poproste rodiče, zákonného zástupce či učitelku, aby vám dopis zkontrolovali, napsali čitelně své jméno a příjmení a zároveň se podepsali. Osoby, kterým je více než 18 let, toto nemusí.
  5. Dopis poté vložte do obálky společně s platnou 17 Kč známkou. (pokud máte jen známky s písmeny, vložte 2x známku označenou písmenem A nebo 1x známku označenou písmenem E pro každý dopis). POZOR, pokud nebude k dopisu přiložena známka, Ježíšek vám nemůže odpovědět!!! Z technických důvodů nemůžeme zajistit, že vám zásilka přijde se stejnou známkou, kterou jste vložili do obálky! Neposílejte Ježíškovi prázdné obálky nadepsané zpáteční adresou, nepomůžete mu. Má pro vás připravené své vlastní, speciální! Též nevkládejte peníze v hotovosti!
  6. V jedné obálce můžete zaslat více dopisů Ježíškovi, ale potom je třeba také vložit tolik 17 Kč známek, kolik je dopisů.
  7. Obálku zalepte, na přední stranu napište čitelně hůlkovým písmem heslo: "Odpověď od Ježíška" a adresu Ježíškova dílna, 362 62 Boží Dar, nalepte 13 Kč známku nebo známku s označením A a ihned pošlete.
  8. Dopisy posílejte nejpozději do 5. prosince, a to proto, aby vám Ježíšek stačil odpovědět do Vánoc. Pokud dopis pošlete později, Ježíšek vám také odpoví, možná ale až po Vánocích.
  9. Ještě jedna důležitá věc: první odpovědi bude Poštísko doručovat v druhé polovině listopadu. Pokud byste po tomto termínu nedostali odpověď od Ježíška přibližně do 14 dnů, poproste rodiče, ať napíší na email odpoved@ceskyjezisek.cz, uvedou svůj telefon a Ježíškovi pomocníčci vše co nejdříve vyřeší.
Upozornění: Vzhledem k vytíženosti České pošty v předvánočním období nemůže Ježíšek zaručit odpověď ještě před Vánoci!
Poštísko s dopisem

A pozor! Ježíšek nebude odpovídat na dopisy obsahu nemorálního, vulgárního a protizákonného!


Na závěr si ukažme, jaké údaje musí být vyplněny na dopise pro Ježíška a na obálce, aby vám Odpověď od Ježíška určitě přišla:
Na obrázku níže uvidíte, co je třeba vyplnit na obálku dopisu pro Ježíška, aby vám mohl odpovědět:
Vzor obálky se známkou A
nebo:
Vzor obálky se známkou 13 Kč


Na obrázku níže uvidíte, co je třeba vypsat na dopisu, aby vám Ježíšek mohl odpovědět:

Vzor dopisu pro Ježíška


Právní doložka pro zpracování osobních údajů
"Svým podpisem souhlasím se zpracováním svých osobních údajů, resp. jakožto zákonný zástupce souhlasím se zpracováním osobních údajů mého dítěte, společností Agency Je5 s.r.o., IČ 26099560, se sídlem U smaltovny 716/3, 370 01 České Budějovice, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., v rozsahu údajů mnou shora uvedených, pro účely naplnění akce "Český Ježíšek odepisuje dětem", losování dárků v rámci této akce a k dalšímu oslovení s nabídkou služeb společnosti Agency Je5 s.r.o. a stávajících partnerů projektu , jakož i pro související reklamní, propagační a PR potřeby a jiné marketingové účely, a to na dobu jednoho kalendářního roku ode dne udělení souhlasu.